מה זאת הצלחה?

הפוסט הזה הוא חלק מיומן המסע הפנימי שלי. החלק של המסע שפחות נוטים לדבר עליו. אני מרגישה שמה שעובר עלי עובר על הרבה אנשים אחרים סביבי ולכן יש בי צורך לשתף ולתת לעוד אנשים להרגיש שהם לא לבד בסרט הזה. הנושא של הצלחה מעסיק אותי כבר הרבה שנים. זה בטח התחיל בגיל צעיר עם החשיפה שלי לתרבות המערבית שגדלתי בה. שאלו אותי הרבה פעמים מה ארצה לעשות כשאהיה גדולה. והיו תשובות יותר נכונות מאחרות. המסר היה שאני צריכה להגיע למשהו. . . ….

מחשבות על למידה ועל תוויות מיותרות לילדים קסומים.

ילדים , חינוך, למידה , חופש ושמחה. וואו. כמה זמן היה לי בשנה האחרונה להתעסק ולהתחבט בעניין הלמידה. לקחנו שלושה ילדים, הוצאנו אותם ממסגרות ונתנו להם חופש כמעט מוחלט. חקרתי, שאלתי, התחבטתי, התבוננתי, ראיתי הרבה מודלים, שמעתי הרבה דעות, קראתי, נחשפתי ועפתי. רציתי לכתוב כתבה מסודרת. מסמך שיצליח להעביר את כל המחשבות שגיבשתי בתקופה האחרונה. מחשבות על ילדים, ומסגרות, והפרעות קשב, והגדרות, ולמידה והתפתחות. ואני מגלה שזה לא פשוט בכלל. יש לי כל כך הרבה מה להגיד שהכל מנסה להתפרץ . . ….

קנאה -לאהוב את מה שאין

מכירים את החלק המקנא שבכם? חלק מקנא. חלק שרוצה את מה שאין. חלק שהמוקד שלו החוצה. שרוצה להיות שם ולא כאן. חלק לא שקט, לא שבע רצון. חלק שנושא איתו תסכול. חלק שעסוק בהשוואות. ואין קשר בין מה שיש לך לבין ההופעה שלו פתאום בתוכך. אין היגיון בנוכחות שלו, בהמצאות שלו, ברצונות שלו. גם אחרי טיול של שנה בעולם, כשאני בעצמי מושא הקנאה של הרבה חלקים מקנאים של אנשים, החלק המקנא יכול לצוץ לפתע. זה דבר לא נתפס, לא הגיוני, . . ….

המלצה על ספר -נרקיס וגולדמונד / מאת הרמן הסה

כאילו משמים, הגיע לידינו ספר מקסים ומאוד רלוונטי למסע שלנו. הוא לא באמת הגיע מהשמיים. קיבלנו אותו מיורית רוזין המקסימה, האישה שמאחורי סדהנה פורסט. ספר ישן מאוד עם שם מוזר, ובכל זאת נתנו לו צ'אנס והתאהבנו. "נרקיס וגולדמונד /מאת הרמן הסה" ספר שעוסק בדילמה בין חיי נוודות לבין חיי קבע שיש בהם התמסרות ליצירה.בין התנזרות לבין התמסרות לחשקים. הגיבור ,גולדמונד, מתחיל את דרכו במנזר , ומתחבר עם הנזיר הראשי, נרקיס. גולדמונד מתחבט לאורך כל הסיפור בין חיים במקום אחד, הקמת . . ….

התמודדויות בטיול ארוך עם ילדים – חלק א

  ברוכים הבאים לסיור אל מאחורי הקלעים של ההפקה המדהימה הזאת שנקראת "המסע של משפחת דמאיו". כבר הרבה זמן שאני רוצה לשתף בצדדים היותר עמוקים של המסע הזה. לא רק איפה היינו ומה עשינו. לחשוף רבדים מתחום הרגש והמחשבות. איש אחד שקורא את הבלוג ושאל על העומקים האלה, זרז את התהליך וגרם לי לשבת ולכתוב. התמודדויות בטיול ארוך בכלל ועם ילדים בפרט. אפשר למלא דפים וספרים, אבל אנסה להתחיל ולגעת בכמה מן הנקודות. אתחיל ואומר שאין אמת אחת, אין טיול . . ….

השיעור שעברתי בקרונה..

כבר כתבת י בעבר על העובדה שמה שרואים מבחוץ זה רק קצה הקרחון. הטיול הזה הוא מסע אישי, זוגי ומשפחתי עמוס בטלטלות שיעורים, חוויות והתמודדויות. הרקע מדהים אבל זה לא הופך את השיעורים ליותר קלים. כשהגעתי לקרונה היכה בי השקט. ושקט מזמן התמודדות עם עצמי. מצאתי את עצמי על צלע הר. בחדר מרוחק משאר החדרים. העיר רחוקה ומאוד לא נגישה. אין כמעט חשמל ולא הרבה אפשרויות לתיקשורת אינטרנטית. מה שכן יש זה הרבה נוף.הרבה לבד עם הילדים. והרבה שקט במהלך . . ….

לדבר פחות – להתחבר לשקט

טיול. עולם גדול. מרחבים. ומלא מלא אנשים. מכל הסוגים, מכל הגילאים, עם כל מיני סיפורים מעניינים, דרך חיים אחרת משלי. ים גדול של שיחות על מקומות, על החלטות, על אהבות, התלבטויות, שיחות על החיים. ואני יכולה כל רגע נתון לדבר עם מישהו. מישהו שהרגע הגיע ונראה קצת אבוד וזקוק לעזרה, או לעצור לתת עצה להתעניין, להקשיב לרחשי הלב, לעודד, לדובב, להחליף מידע. וגם מצידי לשתף, להתייעץ וכמובן גם סתם לקשקש. להגיע להודו היה בשבילי כמו להגיע לדיסני וורלד. גן שעשועים . . ….

הטיול למראית עין והטיול מבפנים.

אני חייבת להתוודות. עוד אכתוב הרבה פוסטים על הטיול הזה. ברובם הכל יראה קסום ויפה. תקראו בהם סיפורים יפים על חוויות וריגושים. על אוכל טעים ומראות מעניינים. תיראו הרבה תמונות יפות של מקומות קסומים. והכל יהיה אמת. כל זה באמת מתקיים וקורה. אבל מה שלא כותבים עליו זה על מה שמתחולל בנבכי הנשמה. לא כתוב שם על הדינמיקה המשפחתית העדינה, על התיקשורת הזוגית שהיא אף פעם לא פשוטה. על ההתמודדות עם כל החלקים שלי, ובמיוחד עם החלקים שצריכים קצת הרגעה. . . ….