התנדבות בחווה אקולוגית ליד קטמנדו, בנפאל

 

המלצהחווה להתנדבות בכפר ליד קטמנדו.

 

שם החווה– krmef – kevin rohan memorial eco foundation

איפה?
בכפר קטן ליד קטמנדו, khahari

למי מתאים?
לכל אחד. עם המלצה חמה למשפחות. מפלט מצויין מקטמנדו, וחיי כפר עשירים ומעניינים לילדים. מומלץ בחום!

מה עושים שם?

מדובר בפרוייקט של זוג שאיבדו את בנם לפני מספר שנים. קרישנה ולילה רוהאן. הם החליטו להפוך את חלקת האדמה המשפחתית לחווה אקולוגית, ברוח האנתרופוסופיה. המטרות העיקריות הן:

מתן תעסוקה לכפריים מקומיים, כיום עובדים בחווה 42 אנשים.

שימור שיטות בניה מסורתיות, ושיטות בניה שמשתמשות בחומרי פסולת כחומר
בניין. יש בחווה בתים מלבני אדמה ובוץ, מספר בתי בקבוקים, שבנויים מבקבוקי
זכוכית ובוץ. אפילו המקומיים מתפלאים על העובדה שהם בונים "כמו פעם", גגות

מקש, ובוץ במקום מלט. אבל התפיסה היא אקולוגית ומחוברת לאדמה.

  • גן ילדים ברוח האנתרופוסופיה. קרישנה הקים שלוש כיתות גן, מגיל שנה וחצי עד 6, ומאמין שעם חינוך אחר אפשר לגדל בכפר ילדים שמחים יותר, ומפותחים. לגן אפשר להתקבל בתשלום של 1000 רופי לחודש, ואם אין אפשרות לשלם, ההורים יכולים לתרום יומיים עבודה בחודש לחווה.
  • גינת ירק עם חקלאות אורגנית ביודינמית. מגדלים על האדמה כמעט את כל הירקות שנחוצים למאכל, והכל אורגני וברוח שיטות של וולדורף. יש גם עצי פרי שכבר התחילו להניב פירות.
  • יצור תכשיטים ומוצרים אקולוגיים. העובדים מפיקים סבון מאגוזי הסבון, מייצרים טכשיטים מחרוזים של אגוזי הסבון, יש נול שמכינים איתו בד שבו נארזים אגוזי סבון למכירה. ועוד המון אומנות מקסימה וידידותית לסביבה, שנמכרת במקום ובשוק האיכרים השבועי.
  • מכינים לבנים לבערה מנייר גרוס של שגרירות ארה"ב, תעסוקה מעולה לילדים שמגיעים להתנדב..
  • יש מרפאה אנתרופוסופית בחינם לתושבים.
  • סיפרייה שבה ילדי הכפר מגיעים אחר הצהריים להכין שיעורים, ויושבים בה מתנדבים.

מה עושים בהתנדבות?

 

מה שיפה במקום הזה הוא שכל אחד יכול לתרום על פי תחום העניין שלו. אפשר לעזור באתר הבניה, אפשר להכין טכשיטים, אפשר להתנדב בגן, אם מגיעות גננות מהחינוך האנתרופוסופי הן מעבירות הדרכה לגננות, אפשר לעבוד בגינת הירק וללמוד על החלקלאות הביו דינאמית, וכל רעיון אחר שעולה למי שמגיע, שיכול לתרום למקום. הם פתוחים לרעיונות וליוזמות.
אפשר לעזור בתיכנון מערכות למיחזור מים, לעשות התמחות בכל תחום ירוק שאתם טובים בו. לבנות מתקנים מעץ לגני הילדים, לעזור לילדי הכפר בשיעורי ולארגן פעילויות. המון אפשרויות.

משך ההתנדבות?

מקבלים מתנדבים החל מיום אחד ועד בכלל. גם אם יש לכם שבוע, שווה להגיע. לא תצטערו. הם מחפשים תמיד אנשים שמוכנים להגיע לתקופה של חמישה חודשים ולהיות אחראים על תחום ענין מסויים, ואז תנאי ההתנדבות אחרים.

במה כרוכה ההתנדבות ועלויות?

בבוקר אוכלים יחד, ויוצאים לעבוד בין 9:30-12:30, ב 13:00 אוכלים ארוחת צהריים שמכינים עבור המתנדבים, ואז שוב חוזרים לפעילות בין 14:00-17:00, ב 19:00 אוכלים ארוחת ערב.
ארוחות בוקר וערב הם לרוב באחריות המתנדבים אבל ,לילה, האמא של הבית, תמיד עוזרת ודואגת שיהיה מה לאכול..ותמיד זה יותר מדי..|
בימי שבת אין פעילות וניתן לטייל ולחקור את הסביבה.

מחיר ההתנדבות ליום הוא 20$ לאדם, ואם מגיעים ליותר משבוע אפשר לשלם 15$.
המחיר הוא השתתפות במזון, מגורים, אינטרנט ותרומה לפרוייקט שצריך לשלם משכורות ל42 עובדים מקומיים. בזמן השהות במקום אפשר להשתמש בכל המצרכים במטבח לבשל ארוחות לעצמכם.

קרישנה, הבעלים, הוא אדם גמיש וניתן לדבר איתו במידה ויש בעיה עם המחיר. שזה לא יעצור בעדכם מלהגיע. הוא כל כך פתוח ורחב לב, ואוהב שמגיעים להתארח בחווה, ומאמין שכל אחד שמגיע יתרום לו בסופו של דבר באיזושהי דרך. אפילו בלהביא אנשים אחרים, או לתת רעיון, להפיץ את הרעיון של הפרויקט או לבנות משהו מעניין. תכתבו לו והכל יהיה בסדר krishna@krmef.org

איפה ישנים?
החלק הכי יפה בהתנדבות הזאת היא שחיים בבית עם המשפחה. לילה וקרישנה, וביתם כריסטי, בת 21, פשוט פותחיל את ביתם וליבם למתנדבים. לנו מאוד קשה לעזוב מרוב שנקשרו.

עוד סיבות להגיע..
המקום נמצא לא רחוק מקטמנדו. אפשר עדיין לטפל בענייני ויזה, או לטייל באזור, אבל לחזור בסוף היום למקום השליו הזה, לאנשים הנחמדים האלה, ולא להיות בהמולה של קטמנדו.
אחר הצהריים ילדי השכונה מגיעים למגרש המשחקים, וזאת הזדמנות פשוט להנות מההווי המקומי. יש חנויות בכפר, ומקומות יפים לטייל. אופציה שפויה ונעימה ליד קטמנדו.
בעיקר מומלץ "bodhanut" אי של שקט בלב קטמנדו..סטופה טיבטית מקסימה, להעביר יום שלם. בקיצור, 
גם לתרום וגם לקבל הרבה.

נימה אישית
אנחנו משפחה עם שלושה ילדים, בני 10.5, 8.5 ו-3, והיו לנו ימים נפלאים בחווה עם המשפחה. יש הרבה מה לעשות, והכל בנוף יפה עם אנשים נחמדים. אפשר לעבוד בחווה, אפשר לטייל. יש אגם נחמד, שמאכילים בו דגים, מומלץ ללכת לשם ברגל דרך הכפר. יש לשכנים עזים וגדיים, יש יער, והרבה ילדים מקומיים ששמחים לשחק בכל רגע. וכשרוצים עיר אז קטמנדו קרובה. , ממליצים בחום.

פרטים:

www.krmef.org

krishna@krmef.org

קרישנה – 977-9851043710

סנטוש (עוזר המנהל) -977-9851121118

ואם יש לכם שאלה אלי, תכתבו ואענה בשמחה יסמין מיסקדמאיו yasminelad@gmail.com

המבנה החדש בבניה, לבני בוץ ובוץ בתור מלט. הנופים באזור הסטופה בבודהנאט קשת הגינה האחורית עוד גינת ירק אוכלים ירקות כמעט רק מהגינה הבית שבו ישנים

 

תגובות

(0)